Naše drony odlétají obhajovat vítězství do Abú Dhabi, budou soutěžit o milion dolarů

V březnu roku 2017 získal tým Dr. Martina Sasky spolu z kolegy z americké University of Pennsylvania a britské University of Lincoln, v soutěži MBZIRC kompletní medailovou sbírku. Autonomní drony, vznikající ve skupině Multirobotických systémů tehdy zvítězily s obrovským náskokem v disciplíně využívající kooperace několika plně autonomních dronů. V roce 2020 proběhne další ročník soutěže, pro kterou si opět dávají ty nejvyšší cíle v jednotlivých disciplínách kooperujících autonomních robotů, ale i v souboji o hlavní cenu, tou je 1 milion dolarů.

O přípravě na soutěž informovala ve svých reportážích ČT ve Studiu 6 a FTV Prima.

Za obsah zodpovídá: Helena Houšková