Courses

Fall semester

Bachelor courses

CodeNameHoursEndingCreditsLecturer
A0B01PSI Pravděpodobnost, statistika a teorie informace4+2Z,ZK6
Navara M.
A3B33DRR Dynamika a řízení robotů2+2LZ,ZK6
Šika Z.
A4B01NUM Numerické metody2+2cZ,ZK6
Navara M.
A4B33OPT Optimalizace4+2cZ,ZK7
Werner T.
A4B33OSS Operační­ systémy a sí­tě›2+2cZ,ZK6
Lažanský J.
A4B33RPZ Rozpoznávání a strojové učení2+2cZ,ZK6
Matas J.
A4B36ACM1 ACM pokročilá algoritmizace a programovací techniky I.3cKZ4
Genyk-Berezovskyj M., Mannová B.
A7B39WPA Webové a podnikové aplikace2+2cZ,ZK6
Křemen P.
AD3B33DRR Dynamika a řízení robotů14+6LZ,ZK6
Šika Z.
AD7B39WPA Webové a podnikové aplikace14+6cZ,ZK6
Křemen P.
AE4B33OSS Operating Systems and Networks2+2cZ,ZK6
Lažanský J.
AE4B33RPZ Pattern Recognition and Machine Learning2+2cZ,ZK6
Matas J.
B3B33ALP Algoritmy a programování2p+2cZ,ZK6
Kybic J.
B3B35RO Roboti1p+2cKZ2
Šebek M.
B4B33RPH Řešení problémů a hry2p+3cKZ6
Svoboda T.
B6B33EAR Enterprise architektury2+2+2KZ5
Křemen P.
BD6B33EAR Enterprise architektury14KZ5
Křemen P.
BE5B33PRG Programming Essentials2+2Z,ZK6
Svoboda T.

Master courses

CodeNameHoursEndingCreditsLecturer
A0B33BMI Úvod do biomedicínského inženýrství a informatiky2+2cKZ4
Lhotská L.
A0M33EOA Evoluční optimalizační algoritmy2+2cZ,ZK6
Kubalík J.
A0M33PAR Praktická robotika1+3LKZ4
Přeučil L.
A3M33BP3 Bezpečnost v elektrotechnice 32+2jZ0
A3M33MKR Mobilní a kolektivní robotika2+2LZ,ZK6
Přeučil L.
A3M33PRO Pokročilá robotika2+2LZ,ZK6
Pajdla T.
A4M33RPR Řízení projektů1+1cKZ3
Šedivý J.
A4M33SEP Softwarové inženýrství pro praxi2+2cZ,ZK6
A4M33TDV 3D počítačové vidění2+2cZ,ZK6
Šára R.
A4M33TVS Testování a verifikace software2+2cZ,ZK6
Mařík R.
A4M33VIA Vývoj internetových aplikací1+1cZ3
Šedivý J.
A6M33BEZ Bezpečnost elektrických a neelektrických zařízení a management zdravotnické tech2+2jZ0
A6M33BIO Biometrie2+2cKZ4
Novák D.
A6M33BP3 Bezpečnost v elektrotechnice 32 + 2jZ0
A6M33DVZ Dobývání a vizualizace znalostí2+2cZ,ZK4
Štěpánková O.
A6M33FZG Fyziologie a anatomie2+1LZ,ZK3
A6M33KSY Kognitivní systémy2+1cKZ4
Vavrečka M.
A6M33LEE Lékařská etika2+0cZ,ZK3
A6M33LI Lékařská informatika2+2cZ,ZK5
Lhotská L.
A6M33LTE Lékařská terminologie2sZ2
A6M33MOS Modelování a simulace2+2cZ,ZK5
A6M33ZMO Zpracování medicínských obrazů2+2cZ,ZK5
Kybic J.
A6M33ZPP Základy první pomoci2sZ1
AE0M33OSW Ontologies and Semantic Web2+2cKZ4
AE3M33MKR Mobile and Collective Robotics2+2LZ,ZK6
Přeučil L.
AE3M33PRO Advanced robotics2+2LZ,ZK6
Pajdla T.
AE4M33TDV 3D Computer Vision2+2cZ,ZK6
Šára R.
B3M33PIS Průmyslové informační systémy2+2cZ,ZK6
Kadera P.
B4M33DZO Digitální obraz2p+2cZ,ZK6
Hlaváč V.
B4M33PAL Pokročilá algoritmizace2p+2cZ,ZK6
Průša D.
BE3M33PIS Industrial Information Systems2+2cZ,ZK6
Kadera P.
BE4M33DZO Digital image2p+2cZ,ZK6
Hlaváč V.
BE4M33PAL Advanced algorithms2p+2cZ,ZK6
Průša D.
BE4M33SSU Statistical Machine Learning2p+2cZ,ZK6
Flach B.

PGS courses

CodeNameHoursEndingCreditsLecturer
XEP33GMM Graphical Markov Models2+1sZK4
Flach B.
XEP33VKR Selected Topics in Pattern Recognition and Computer Vision3sZK4
Navara M.
XP33DID Distribuovaná umělá inteligence2+1sZK4
Lhotská L.
XP33MOLModální logika pro distribuované systémy2+0sZK4Štěpánková O.
XP33TTM Text mining2+0sZK4
Mařík V.
XP33UID Umělá inteligence2+1sZK4
Mařík V.
XP33VID 3D Počítačové vidění2+2sZK4
Šára R.
XP33ZVD Základy počítačového vidění2+2sZK4
Hlaváč V.

Spring semester

Bachelor courses

CodeNameHoursEndingCreditsLecturer
A3B33KUI Kybernetika a umělá inteligence 2+2c Z,ZK 5
Rollo, M. a Novák, D.
A3B33OSD Operační systémy a databáze 3+2c Z,ZK 6
Štěpán P., Sojka M.
A3B33ROB Robotika 2+2L Z,ZK 6
Smutný V.
A4B33ALG Algoritmizace 2+2c Z,ZK 6
Genyk-Berezovskyj M.
A4B33DS Databázové systémy 2+2c Z,ZK 6
Komenda A.
A4B33FLP Funkcionální a logické programování 2+2c Z,ZK 6
Železný F.
A4B33ZUI Základy umělé inteligence 2+2c Z,ZK 6
Pěchouček M.
A4B36ACM1 ACM pokročilá algoritmizace a programovací techniky I. 3c KZ 4
Genyk-Berezovskyj M.
A7B33DIF Zpracování digitální fotografie 2+2L Z,ZK 5
Hlaváč V.
AD3B33KUI Kybernetika a umělá inteligence 14+6c Z,ZK 5
Rollo, M. a Novák, D.
AD3B33OSD Operační systémy a databáze 21+6c Z,ZK 6
Štěpán P.
AD3B33ROB Robotika 14+6L Z,ZK 6
Smutný V.
AE3B33KUI Cybernetics and Artificial Intelligence 2+2c Z,ZK 5
Mařík V.
AE3B33OSD Operating Systems and Databases 3+2c Z,ZK 6
Štěpán P.
AE3B33ROB Robotics 2+2L Z,ZK 6
Smutný V.
AE4B33DS Database Systems 2+2c Z,ZK 6
Komenda A.
AE4B33FLP Functional and Logic Programming 2+2c Z,ZK 6
Železný F.
AE4B33ZUI Introduction to Artificial Intelligence 2+2c Z,ZK 6
Pěchouček M.
B6B33DBS Databázové systémy2+2+3Z,ZK6
Komenda A.
BD6B33DBS Databázové systémy14Z,ZK6
Komenda A.
BE5B33ALG Algorithms2+2cZ,ZK6
Genyk-Berezovskyj M.

Master courses

CodeNameHoursEndingCreditsLecturer
A0M33KAJ Tvorba klientských aplikací v JavaScriptu 2+2c KZ 4
Žára O.
A0M33PIS Průmyslové informační systémy 2+2c Z,ZK 6
Náplava P.
A3M33IRO Inteligentní robotika 3+2L Z,ZK 7
Hlaváč V.
A3M33UI Umělá inteligence 2+2c Z,ZK 6
Mařík V.
A3M99PTO Práce v týmu a její organizace 1+3c KZ 6
Čech J.
A4M33AU Automatické uvažování 2+2c Z,ZK 6
Štěpánková O.
A4M33BDT Technologie pro velká data 1p+1c KZ 3
Šedivý J.
A4M33BIA Biologicky inspirované algoritmy 2+2c Z,ZK 6
Kubalík J.
A4M33CPM Corporate performance management 1+1s KZ 3
Náplava P.
A4M33GVG Geometrie počítačového vidění a grafiky 2+2c Z,ZK 6
Pajdla T.
A4M33MPV Metody počítačového vidění 2+2c Z,ZK 6
Matas J.
A5M33IZS Informační a znalostní systémy 2+1c Z,ZK 4
Kouba Z.
A6M31LET Lékařská technika 3+3L Z,ZK 6
Havlík J.
A6M33AST Asistivní technologie a dohledové systémy 2+2L Z,ZK 5
Štěpánková O.
A6M33BIN Bioinformatika 2+2c Z,ZK 5
Železný F.
A6M33MBG Molekulární biologie a genetika 3+1c Z,ZK 4
A6M33NIN Neuroinformatika 2+2c Z,ZK 5
Novák D.
A6M33OZL Organizace zdravotnictví a legislativa 2+2s Z,ZK 4
Lhotská L.
A6M33PFR Poruchy fyziologických regulací 2+0c KZ 2
A6M33SSL Statistika a spolehlivost v lékařství 2+2c Z,ZK 5
Navara M.
A6M33ZSL Zobrazovací systémy v lékařství 2+2c Z,ZK 5
Kybic J.
AD4M33BIA Biologicky inspirované algoritmy 14+6c Z,ZK 6
Kubalík J.
AE0M33OSW Ontologies and Semantic Web 2+2c KZ 4
Křemen P.
AE0M33PIS Industrial Information Systems 2+2c Z,ZK 6
Náplava P.
AE3M33IRO Intelligent robotics 3+2c Z,ZK 7
Hlaváč V.
AE3M33UI Artificial Intelligence 2+2c Z,ZK 6
Mařík V.
AE3M99PTO Team Work 1+3c KZ 6
Čech J.
AE4M33AU Automatic Reasoning 2+2c Z,ZK 6
Štěpánková O.
AE4M33BIA Bio Inspired Algorithms 2+2c Z,ZK 6
Kubalík J.
AE4M33GVG Geometry of Computer Vision and Graphics 2+2c Z,ZK 6
Pajdla T.
AE4M33MPV Computer Vision Methods 2+2c Z,ZK 6
Matas J.

PGS courses

CodeNameHoursEndingCreditsLecturer
XEP33FLO Fuzzy logika2+0sZK4
Navara M.
XEP33SAM Porozumění metodám a implementacím State of the Art metod 2+2s ZK 4
Chum O.
XP33ICT Moderní ICT pro průmysl a Smart Grids 2+0 ZK 4
Vrba P.
XP33IMD Informatika v klinické medicíně 2+0s ZK 4
Svačina Š.
XP33KSI Vybrané kapitoly ze softwarového inženýrství 2+0s ZK 4
Kroha P.
XP33LPD Logika a logické programování 2+2s ZK 4
Štěpánková O.
XP33MKD Matematika pro kybernetiku 2+2s ZK 4
Pták P.
XP33RMD Řízení mobilních robotů 2+2s ZK 4
Nahodil P.
XP33ROD Rozpoznávání 2+2s ZK 4
Hlaváč V.
XP33ROZ Vybrané partie z rozpoznávání 2+2s ZK 4
Matas J.
XP33RSK Robustní statistika pro kybernetiku 2+0s ZK 4
Nosková J.
XP33TRK Teorie rizika pro kybernetiku 2+1s Z,ZK 4
Šulista M.

Previous years

Spring 2016 | Fall 2015 | Spring 2015 | Spring 2014 | Fall 2013 | Spring 2013 | Fall 2012 | Spring 2012 | Spring 2011 | Fall 2010 | Spring 2010 | Fall 2009 | Spring 2009 | Fall 2008 | Spring 2008 | Fall 2007 | Spring 2007 | Fall 2006 | Spring 2006 | Fall 2005 | Spring 2005 | Fall 2004 | Spring 2004 | Fall 2003 | Spring 2003 | Fall 2002 | Spring 2002 | Fall 2001 | Spring 2001 | Fall 2000 | Spring 2000

Fall 2001

Bachelor courses (Bakalářská etapa)
ID Name Lecturer Labs
33BIO  Bionika Eck V.  
33BP  Bakalářský projekt  
33KUI  Kybernetika a umělá inteligence Mařík V., Štěpánková O.  
33OSA  Operační systémy a jejich aplikace Lažanský J.  
33ROB  Robotika Smutný V. návod na cvičení 
33SP  Semestrální projekt  
33ZAF  Základy anatomie a fyziologie člověka Grim M., Trojan S.  
383ZS  Zpracování signálů a obrazů (obrazová část) Hlaváč V. Cviceni 
E383ZS  Signal and Image Processing Hlaváč V. Labs 
Master courses (Inženýrská etapa)
ID Name Lecturer Labs
33DP  Diplomová práce  
33IRO  Inteligentní robotika Pajdla T.  
33LI  Lékařská informatika Nahodil P.  
33MEP  Metodiky programování Vlček T.  
33PPV  Počítačová podpora výroby Vlček T.  
33RPZ  Rozpoznávání Matas J. Cviceni 
33SEM  Semestrální práce  
33SI  Systémová integrace Lhotská L.  
33SPR  Systémy pro podporu rozhodování Kouba Z. Labs 
33UI1  Umělá inteligence 1 Stěpánková O.  
33ZBD  Zpracování biologických dat Eck V., Janků L.  
33ZBK  Základy biokybernetiky Eck V., Vysoký P.  
PGS courses
ID Name Lecturer Labs
P33BID  Bionika Eck V.  
P33DID  Distribuovaná umělá inteligence Lhotská L.  
P33ECD  Evoluční výpočetní techniky Lažanský J.  
P33KHD  Základy koaličních her Mareš M.  
P33MAD  Matematická analýza Dempster-Shaferovy teorie Kramosil I.  
P33MKD  Matematika pro kybernetiku Pták P.  
P33OPD  Odolnost proti poruchám a diagnostika v multi-modulárních systémech I Mashkov V.  
P33PUD  Vybrané partie UI Štěpánková O.  
P33SCD  Systémy člověk-stroj Starý I.  
P33SDD  Systémy diskrétních událostí Přeučil L.  
P33UID  Umělá inteligence Mařík V.  
P33ZVD  Základy počítačového vidění Hlaváč V.  
External courses
ID Name Lecturer Labs
PRG001  Počítačové vidění a inteligentní robotika Hlaváč V.  
Spring 2016 | Fall 2015 | Spring 2015 | Spring 2014 | Fall 2013 | Spring 2013 | Fall 2012 | Spring 2012 | Spring 2011 | Fall 2010 | Spring 2010 | Fall 2009 | Spring 2009 | Fall 2008 | Spring 2008 | Fall 2007 | Spring 2007 | Fall 2006 | Spring 2006 | Fall 2005 | Spring 2005 | Fall 2004 | Spring 2004 | Fall 2003 | Spring 2003 | Fall 2002 | Spring 2002 | Fall 2001 | Spring 2001 | Fall 2000 | Spring 2000
Responsible person: Petr Pošík