Areál na Karlově náměstí

Areál ČVUT na Karlově náměstí

building_e

Najít areál ČVUT na Karlově náměstí je snadné. Karlovo náměstí je velký obdélníkový park. Ze stanice metra Karlovo náměstí na lince B vedou 2 východy. Vystupte tím, který je blíže k centru města a je označen jako Karlovo náměstí. (Druhý východ vede na Palackého náměstí; pokud se po výstupu ocitnete cca 100 m od Vltavy, pak jste vyšli opačným východem.)

Vstup do areálu ČVUT se nachází v hnědavé novorenesanční budově z roku 1860 na rohu Karlova náměstí a Resslovy ulice. Po opuštění prostoru metra se ocitnete v podchodu pod Resslovou ulicí. Jeden z východů vede směrem k ČVUT, je mírně šikmo vlevo před vámi, když opustíte metro. Pokud se vydáte východem, který má ještě v podchodu po pravé straně pekařství, jste na správné cestě. Vyjděte po schodech nahoru a přímo před vámi uvidíte vchod do ČVUT.

Budovy katedry kybernetiky

PICT0001.JPG

Právě jste vstoupili do budovy A areálu ČVUT. Katedra kybernetiky sídlí v budovách E a G. Obě budovy jsou umístěny na nádvoří areálu. Z budovy A projděte skrz “skleněnou krychli” a krátkou chodbičku na nádvoří. Když se otočíte vpravo, uvidíte před sebou budovu E. Když k ní přijdete blíž a otočíte se vlevo, asi 100 m před sebou uvidíte i budovu G, relativně malou světlou barokní budovu (z roku 1757, nedávno zrekonstruovanou). Vstup do budovy E (nyní po vaší pravé ruce) není omezen. Do budovy G (nyní před vámi) mají přístup jen oprávnění lidé; po levé straně dveří najdete telefon, zavolejte nám a my vám otevřeme.

Situační plánky

Více informací získáte kliknutím na zvýrazněné oblasti v mapách.

Situační plánek areálu Karlovo náměstí

mapakl

mapaol

Za obsah zodpovídá: Petr Pošík