Čtyřnohý SPOT posílí DARPA team

Přibližně dvacetičlenný tým robotiků CTU-CRAS-NORLAB (Czech Technical University – Center for Robotics and Autonomous Systems – Northern Robotics Laboratory) vyrazí na podzim do podzemního komplexu MegaCavern v Kentucky, USA obhajovat třetí místo ve finále prestižní soutěže DARPA Subterranean (SubT) Challenge, které proběhne od 21. do 23. září 2021. V předchozích kolech se CTU-CRAS-NORLAB dokázal prosadit ve světové konkurenci a zařadit se do kategorie sponzorovaných týmů.

„Subvence nám umožnila investovat do nákupu nejmodernějšího robotického hardwaru, takže ve finále budeme z hlediska technologického vybavení plně srovnatelní s těmi nejlepšími,“ říká prof. Tomáš Svoboda, vedoucí katedry kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT a vedoucí týmu CTU-CRAS-NORLAB. Robot SPOT s pořadovým číslem 1 dorazil na Karlovo náměstí 3. května a další robot se k němu má připojit v průběhu léta.

Více se můžete dočíst v tiskové zprávě FEL ČVUT