Interaktivní instalace Forum Robotum v rámci Signal Festivalu

Ve dnech 13.–16. 10. proběhl na několika místech v Praze desátý ročník Signal Festivalu. Poprvé se ho účastnila také Fakulta elektrotechnická FEL ČVUT s instalací Forum Robotum. Během čtyř návštěvních dnů přilákala neuvěřitelných 24 000 lidí všech věkových kategorií, což z události dělá jednu z největších popularizačních aktivit fakulty posledních let. Je vidět, že společná budoucnost lidí a robotů je téma, které hýbe společností!

Čtyři typy výzkumných robotů se promenovali po vyvýšených pódiích a ukazovali, co umí. Pro účely instalace byli roboti rozšíření o LEDkové exoskeletony, jejichž barevná proměna sloužila k interakci s návštěvníky. Jedním z koordinátorů robotů byl Ing. Bedřich Himmel z katedry kybernetiky.

Video, které seznamuje s přípravou na akci je k dispozici zde : Forum Robotum na Signal Festival 2022 – ‚making of‘ | FEL ČVUT v Praze

foto: BcA. Petr Neugebauer /FEL ČVUT/