Tým složený ze tří bývalých a současných doktorandů skupiny VRG – dr. Tomáše Jeníčka, Ing. Adély Šubrtové z katedry počítačové grafiky a interakce a Ing. Radima Špetlíka z katedry kybernetiky – získal 2. místo v kategorii “InterSystems challenge: Best use of GenAI or FHIR using InterSystems technology” na prestižním European Healthcare Hackathonu. Akce, které se …
read more
Profesor Jiří Matas vystoupil v pořadu Českého rozhlasu Radiožurnál Host Lucie Výborné . Co všechno dovedou technologie vyčíst z našich tváří? A co je to Velká matka? Poslechněte si rozhovor na tomto odkazu: https://radiozurnal.rozhlas.cz/nejvetsi-riziko-ai-ze-vytvori-pohodlny-svet-ze-ktereho-se-nam-nebude-chtit-9442850
Zajímavý rozhovor prof. Matase v pořadu Aktuálně.cz SPOTLIGHT ze dne 27.2.2025. V půlhodinovém rozhovoru se prof. Matas vyjádřil k různým tématům týkajícím se AI a vizuálního rozpoznávání, například jak se bránit negativním dopadům umělé inteligence na soukromí nebo jakým způsobem lze používat umělou inteligenci v kriminologii nebo medicíně. Celý rozhovor si můžete pustit na tomto …
read more
Bill Psomas, postdoktorand ve skupině VRG, získal prestižní postdoktorský grant MSCA 2024. Projekt RAVIOLI (Retrieval-Augmented VIsion-Language Models for Open-vocabulary LocalizatIon) bude realizován ve skupině Visual Recognition Group (VRG) pod vedením docenta Giorgose Toliase. Cílem projektu RAVIOLI je posunout možnosti segmentace s otevřenou slovní zásobou prostřednictvím integrace predikcí založených na vyhledávání s modely propojujícími vizuální a …
read more
Jan Čech /VRG/ vystoupil v reportáži pořadu České televize Události a komentoval vývoj rozpoznávání falešných videí a fotografií, přičemž poukázal na zlepšující se kvalitu falešných výtvorů. Reportáž ke shlédnutí zde: https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/veda/ai-videa-jsou-uz-od-pravych-temer-nerozeznatelna-bude-hur-varuji-experti-356927
Jonáš Šerých úspěšně obhájil svoji dizertační práci Visual Tracking with Segmentation and Geometry Estimation a byl mu udělen titul Ph.D. ve studijním programu Umělá inteligence a biokybernetika. Školitel: prof. Ing. Jiří Matas, Ph.D. Gratulujeme!
Tomáš Jeníček úspěšně obhájil svoji dizertační práci Image Retrieval Across Challenging Conditions a byl mu udělen titul Ph.D. ve studijním programu Umělá inteligence a biokybernetika. Školitel: prof. Mgr. Ondřej Chum, Ph.D Gratulujeme!
Mezioborový projekt CEDMO 2.0 NPO zaměřený na boj s dezinformacemi byl oficiálně zahájen úvodním setkáním partnerských institucí. Na Českém vysokém učení technickém v Praze (ČVUT) se ve středu 23. října 2024 sešli výzkumníci a zástupci zapojených institucí, aby oficiálně odstartovali projekt CEDMO 2.0 NPO. Cílem projektu je zvyšovat odolnost české společnosti proti dezinformacím, a to …
read more
Časopis Forbes sestavil výběr TOP vědkyně Česka. Vybrali zajímavé, inspirativní a aktivní vědkyně z nejrůznějších oborů se snahou ukázat širokou paletu špičkové vědy (nejen) v Česku. Do výběru se dostala Zuzana Kúkelová z naší katedry. Profil Zuzany Kúkelové naleznete zde. Celý výběr TOP vědkyně Česka 2024 časopisu FORBES najdete zde
Projekt “LUSt: Learning a Universal Similarity Function” byl financován v rámci programu Horizon Europe a poběží po dobu dvou let (2025-2026). Tento grant podporuje postdoktorské stipendium na ČVUT v Praze pod vedením Giorgose Toliase a spolupráci s Amsterdamskou univerzitou a odborným asistentem Pascalem Mettesem. Cílem projektu je provádět výzkum v oblasti učení podobností na základě …
read more