Prof. Matas je nejlépe hodnoceným informatikem z ČR

Podle žebříčku nejlepších institucí v oblasti informatiky (Computer Science) patří počítačoví vědci z ČVUT vyučující na Fakultě elektrotechnické ve vybraných oborech mezi evropskou špičku. Na základě mezinárodně uznávaného srovnání je Fakulta elektrotechnická ČVUT v oblasti informatiky dlouhodobě nejlepším pracovištěm v České republice, žádná jiná vědecká instituce z Česka nedosáhla v CSRankings hodnocení v první desítce. CSRankings je žebříček nejlepších institucí v oblasti počítačových věd na celém světě založený na exaktním hodnocení publikací ve špičkových vědeckých časopisech.

Podle mezinárodního žebříčku Research.com, který vyhodnocuje úspěšnost informatiků na základě jejich H-indexu, citací a počtu dokumentů shromážděných do 6. prosince 2021, je nejlépe hodnoceným českým informatikem prof. Jiří Matas z katedry kybernetiky. Úspěch ČVUT podtrhuje fakt, že má mezi prvními čtyřmi vědci českého pořadí hned tři zástupce – dr. Josef Šivic (CIIRC ČVUT) je druhý a doc. Tomáš Pajdla (CIIRC ČVUT a FEL ČVUT) čtvrtý.

lupa.cz, večerní praha, parlamentní listy.cz